Masal Bahçesi, sadece çiftler ve fotoğrafçıların kullanabildiği, dışarıdan başka kimsenin giremediği, çekimler için oluşturulmuş özel bir bahçedir. Halka açık değildir.

Yuvacık Barajı üzerinde, İzmit’e (Outlet Center’dan) 40-45dk. mesafededir.)

Ücretlendirme ve rezervasyon;

Masal Bahçesi rezervasyonlara göre açılmaktadır, sürekli açık değildir. Dönem dönem ise tek bir çift tarafından kapatılmaktadır. Yoğunluğa engel olmak için, aynı saat aralığına belirli sayıda çekim alındığından MUTLAKA önceden kayıt yaptırmanızı rica ederiz.

Bahçe kiralama: 13.00 – 20.00 saatleri arasında; Masal Bahçesi’nin iki saate kadar kullanım ücreti 200 TL‘dir. Kalabalık alanlarda olduğu gibi çekim sırasında sürekli sıra beklemeniz gerekmediği için bu süre genelde yeterli olmaktadır. Daha uzun süre çekim yapılmak istenmesi durumunda, her saat dilimi için 100 TL eklenmektedir.

Mutaassıp çiftler için; Dilerseniz bahçeyi, 09.30-12.30 saatleri arasında bahçede sizden başka kimse olmayacak şekilde de kapatabilirsiniz. Özellikle yüzünün görünmemesini isteyen gelinler tercih etmektedir. Bu durumda bahçeye sizden başka kimse alınmaz, bahçe özel mülk olduğu için içerisinde kimse sizi görmeden rahatlıkla dış mekan çekimi yaptırabilirsiniz. Bu şekilde kiralama bedeli 300 TL’dir.

*Bahçe içerisindeki dekorlara dönem dönem yenileri eklenmekte, nadiren de olsa yıprananlar kaldırılmaktadır. Özellikle istediğiniz bir dekor varsa, gelmeden teyit ediniz.

Masal Bahçesi’nin avantajları ve diğer yerlerden farkı nedir?

  • Bahçede, halka açık alanlarda olmayan konsept dekorlar bulunmaktadır.
  • Özel bir bahçe olduğu için, dışarıdan işi olmayan hiç kimse giremez, para isteyen, yolunuzu kesen, rahatsız eden hiç kimse ile karşılaşmazsınız.
  • Çekim sırasında kadrajınıza giren insan kalabalıklarını bekleyip vakit kaybetmek zorunda kalmazsınız, halka açık alanlara göre daha çok fotoğrafa sahip olursunuz.
  • Halka açık alanlarda olmayan, Çiftlerin giyinebileceği özel bir alan mevcuttur.

Bahçe İle İlgili Kurallar ve Bilinmesi Gerekenler;

  • Çekim sırasında bahçe içerisinde kalabalığı engellemek adına, çiftlerin yanında üç kişiden fazlasının BULUNMAMASINI özellikle rica ederiz.(aynı saatte yoğunluk yoksa esneklik sağlanır)
  • Çiftin beraberinde gelen arkadaşlarının, bahçe içerisinde kendi kendilerine çekim yapmaları KESİNLİKLE yasaktır.
  • Bahçe içerisine çöp vs. bırakmamanız rica olunur.

Programınızda aksaklık yaşanmaması için lütfen kuaför hazırlıklarını en az 4 saat sürecek şekilde, yolu ise İzmit Merkez’den 45-50 dk. sürecek şekilde planlayınız.