Masal Bahçesi tüm Meryem Türkmen çiftlerine ÜCRETSİZDİR. Ancak; benimle anlaşmasanız da bahçeyi çekiminiz için kiralayabilirsiniz.

Ücretlendirme;

Gündüz kullanımı: 13.00 – 19.30 saatleri arasında; Masal Bahçesi’nin iki saate kadar kullanım ücreti 200 TL‘dir. Kalabalık alanlarda olduğu gibi çekim sırasında sürekli sıra beklemeniz gerekmediği için bu süre genelde yeterli olmaktadır.

Gece Çekimi: Masal Bahçesi şehir ışıklarından uzak olduğu için, bahçede ışık dekorları kullanılarak çekim yapılabilmektedir.

Dilerseniz bahçeyi, 09.30-12.30 saatleri arasında bahçede sizden başka kimse olmayacak şekilde de kapatabilirsiniz. Özellikle yüzünün görünmemesini isteyen gelinler tercih etmektedir. Bu durumda bahçeye sizden başka kimse alınmaz, bahçe özel mülk olduğu için içerisinde kimse sizi görmeden rahatlıkla dış mekan çekimi yaptırabilirsiniz. Bu şekilde kiralama bedeli 300 TL’dir. 13.00 ve sonrasında bahçe daha fazla talep gördüğünden 13.00 ve sonrası için sadece sizin kullanacağınız şekilde bahçe kapatıldığında ücret 400 TL‘dir.

Masal Bahçesi’nin avantajları ve diğer yerlerden farkı nedir?

  • Bahçede, halka açık alanlarda olmayan konsept dekorlar bulunmaktadır.
  • Özel bir bahçe olduğu için, dışarıdan işi olmayan hiç kimse giremez, para isteyen, yolunuzu kesen, rahatsız eden hiç kimse ile karşılaşmazsınız.
  • Çekim sırasında kadrajınıza giren insan kalabalıklarını bekleyip vakit kaybetmek zorunda kalmazsınız.
  • Bahçenin, çekim için ücret ödediğiniz restoranlardan farkı oradaki kalabalıklarının bahçede olmamasıdır.
  • Tatil günlerinde her yer insan kalabalığı olduğunda bile Masal Bahçesi sessiz sakin kalmaktadır.

 

Masal Bahçesi çiftlerin en özel günlerinde huzurlu şekilde çekim yapabilmeleri, kimse tarafından rahatsız edilmemeleri hedeflenerek hazırlanmıştır. Ancak kar amacı gütmemektedir. İsterdik ki, bahçede kendi kendine çimler çıksın, kendi kendine çiçekler açsın, onlar kendi kendine sulansın ancak öyle olmuyor. 🙂 Bahçedeki dekorların hazırlanması, çitlerin yapılması ve her yıl koruyucu boya sürülmesi, bahçenin çiçeklendirilmesi, gübrelenmesi, sulanması, çimlenmesi ve tüm bunlar için sık sık doğan ulaşım masrafları çok ciddi kalemlerdir ve çiftlerden aldığımız ödemeler sadece bahçenin o halde kalabilmesini sağlamaktadır. Bahçenin restoran vs. artı bir geliri olmadığı için lütfen indirim teklif etmeyiniz. 🙂

Masal Bahçesi için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 0554 430 53 05’ten irtibata geçebilirsiniz.

Masal Bahçesi Nerededir?

Masal Bahçesi Yuvacık Barajı üzeri Aksığın köyünde, İzmit Merkeze 25 km/ 45 dk. mesafededir.