masal bahçesi rezervasyon

Masal Bahçesi, sadece çiftler ve fotoğrafçıların kullanabildiği, dışarıdan başka kimsenin giremediği, çekimler için oluşturulmuş özel bir bahçedir. Çekimler dışında tüm dekorların pek çoğu kaldırılmakta ve bahçe kapalı olmaktadır. Mutlaka önceden bilgi vererek gelininiz.

Masal Bahçesi’nin avantajları ve diğer yerlerden farkı nedir?

  • Bahçede, halka açık alanlarda olmayan konsept dekorlar bulunmaktadır.
  • Özel bir bahçe olduğu için, dışarıdan işi olmayan hiç kimse giremez, para isteyen, yolunuzu kesen, rahatsız eden hiç kimse ile karşılaşmazsınız.
  • Çekim sırasında kadrajınıza giren insan kalabalıklarını bekleyip vakit kaybetmek zorunda kalmazsınız bu sebeple halka açık alanlara göre daha çok fotoğrafa sahip olursunuz.
  • Halka açık alanlarda olmayan, Çiftlerin giyinebileceği özel bir alan mevcuttur. (giyinme süreleri çekim için size ayrılan süreye dahildir.)

Bahçe, Yuvacık Barajı üzerinde, İzmit’e (Outlet Center’dan) 40-45dk. mesafededir.)

Ücretlendirme ve rezervasyon;

Yoğunluğa engel olmak için, aynı saat aralığına belirli sayıda çekim alındığından MUTLAKA önceden rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.

Bahçe kiralama: Masal Bahçesi’nin iki saate kadar kullanım ücreti 200 TL‘dir. (Ücret yarım saat de kalınsa iki saatte kalınsa 200 TL’dir.)  Kalabalık alanlarda olduğu gibi çekim sırasında sürekli sıra beklemeniz gerekmediği için bu süre genelde yeterli olmaktadır. Daha uzun süre çekim yapılmak istenmesi durumunda, müsaitliğe göre her saat aralığı için 100 TL eklenmektedir.

Çekimler için düzenli olarak bahçeyi ziyaret etmekte olan, sürekli iletişimde olduğumuz fotoğrafçılar ve çiftlerinin haricinde rezervasyonlar için 50 TL kapora ücreti alınmaktadır. (Ne yazık ki rezervasyon için çok ısrarcı olan ancak sonrasında bize bilgi vermeden Masal Bahçesi’ni ziyaret etmekten vazgeçen çiftler nedeni ile defalarca kez Masal bahçesi’ne çıktık,boşuna zaman ve yakıt harcadığımız için bu şekilde önlem almak zorunda kaldık.)

Yüzünü kimsenin görmesini istemeyen gelin & damat çekimlerine özel bahçenin kapatılması için lütfen arayınız.

*Bahçe içerisindeki dekorlara dönem dönem yenileri eklenmekte, nadiren de olsa yıprananlar kaldırılmaktadır. Özellikle istediğiniz bir dekor varsa, gelmeden teyit ediniz.

Bahçe İle İlgili Kurallar ve Bilinmesi Gerekenler;

Masal Bahçesi’ni diğer yerlerden ayıran en önemli şey gürültü ve kalabalığın olmaması olduğundan;

  • Çekim sırasında bahçe içerisinde kalabalığa engellemek adına, çiftlerin yanında iki kişiden fazlasının bulunmasına izin veremiyoruz. Lütfen emrivaki yaparak kalabalık grup getirmeyiniz, grupları bahçe dışarısına almak durumunda kalıyoruz. (toplu halde çekim yaptırmak isterseniz 15 dk’yı aşmamak koşulu ile arkadaşlarınız bahçeye girebilirler.)
  • Çiftin beraberinde gelen arkadaşlarının, bahçe içerisinde kendi kendilerine çekim yapmaları KESİNLİKLE yasaktır. 
  • Gürültüye engel olmak adına, birden fazla çekim olan saatlerde drone kullanımı yasaktır.
  • Tüm çiftlere temiz bir ortam sağlamak adına bahçe içerisinde konfeti patlatılması yasaktır.
  • Kuaförü dört saat planlamanız, vaktinde bahçede olabilmeniz için en önemli detaydır. Masal Bahçesi’nde çekimler saatlere göre planlandığından bahçeye belirttiğiniz saatte girip çıkmanız önemlidir.
  • Bahçe içerisine çöp vs. bırakmamanız rica olunur.

Programınızda aksaklık yaşanmaması için lütfen kuaför hazırlıklarını en az 4 saat sürecek şekilde, yolu ise İzmit Merkez’den 45-50 dk. sürecek şekilde planlayınız.